Yönetim Kurulu Üyeleri

Yönetim Kurulu Üyeleri

HASAN CEM BOYNER / BAŞKAN / İCRACI DEĞİL

1978 yılında Boğaziçi Üniversitesi İşletme Fakültesi'ni bitirdi. Aynı yıl aile şirketi olan Altınyıldız'da iş hayatına atıldı. 1982-1994 yılları arasında Boyner Holding'in Yürütme Kurulu Başkanı olarak görevini sürdürdü. 1989-1990 yılları arasında Türk Sanayicileri ve İş Adamları Derneği (TÜSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yaptı. 1996 yılında Boyner Holding Murahhas Üyesi oldu. Cem Boyner, 2010 yılında Osman Boyner'in Onursal Başkan olması ile birlikte Boyner Holding Yönetim Kurulu Başkanı oldu.

SERDAR SUNAY / BAŞKAN YARDIMCISI / İCRACI DEĞİL

Yüksek öğrenimini Boğaziçi Üniversitesi'nde tamamladı. İş yaşamında sırasıyla, Arthur Andersen, Koç Holding Kurumsal Planlama Bölümü, Boyner Holding A.Ş. İş Geliştirme Müdürü, Mc Kinsey & Co Türkiye Grubu ile Boyner Grup Yeniden Yapılandırma Projesi Lideri, Türkiye ve Orta Asya Benetton Lisans Operasyonu Genel Müdürü, Boyner Holding A.Ş. Perakende Operasyonlar Başkan Yardımcısı, Benetton-Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı (Benetton Grup SPA İtalya ile Boyner Holding A.Ş. arasındaki %50-50 ortaklık anlaşmasına göre) olarak görev yaptı. 2009 yılından bu yana Boyner Perakende A.Ş. (eski adı ile Altınyıldız Mensucat ve Konf. Fab. A.Ş.) Yönetim Kurulu Üyesi'dir.

ÜMİT NAZLI BOYNER / ÜYE / İCRACI DEĞİL

University of Rochester'da Ekonomi eğitimi aldıktan sonra Columbia University'de Finansman Yönetimi ve Yönetici Eğitim Programlarını tamamladı. Chemical Mitsui Bank'te Kredi Pazarlama Yöneticisi, Türkpetrol Holding A.Ş.'de Finansman Müdürü, Turcas Petrolcülük A.Ş'de Hazine ve Finansman Müdürü olarak görev yaptı. 1996-2002 yılları arasında Boyner Holding'de Finansmandan Sorumlu Başkan Yardımcısı olarak grup şirketlerinin finansman yönetimlerinin yeniden yapılandırılması, Merkezi Hazine Sistemi Kurulması projelerinde çalıştı. 2010-13 yılları arasında da TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yaptı. 2002'den beri Boyner Holding A.Ş'de Yönetim Kurulu Üyesi olarak grubun yeni yatırım ve finansman projeleri üzerinde yoğunlaşmaktadır. KAGİDER'in kurucusu, eski TUSİAD Başkanı, TEGV ve TOHUM VAKFI Mütevelli Heyeti Üyesi, Carnegie Endowment For International Peace Danışma Kurulu Üyesi, ÖSGD Yönetim Kurulu Üyesi'dir.

NUR MEHMET İNAL / ÜYE / İCRACI DEĞİL

1973 yılında Galatasaray Lisesi ve 1977 yılında Boğaziçi Üniversitesi İşletme bölümünden mezun olan Nur Mehmet İnal, iş hayatına 1977 yılında Arthur Andersen'da başladı. 1981 yılından itibaren Altınyıldız Şirketler Grubunda Sistem ve Denetim Koordinatörlüğü, 1983 yılında Finansman Koordinatörlüğü görevlerinde bulundu. 1992-1996 yılları arasında Altınyıldız Şirketler Grubu Yönetim Kurulu'nda görev alan Nur Mehmet İnal, 1996 yılından itibaren Boyner Holding Başkan Yardımcılığı görevini üstleniyor.

MUSTAFA TÜRKAY TATAR / ÜYE / İCRACI DEĞİL

ODTÜ İşletme Bölümü mezunu olan Türkay Tatar, Bilgi Üniversitesi'nde İş Hukuku yüksek lisansını tamamladı. Tatar, hazine bölümünde başladığı bankacılık kariyerini çeşitli bankalarda görev aldıktan sonra, en son Demirbank Genel Müdür Yardımcılığı pozisyonu ile sonlandırdı. 2001'den sonra Cıngıllıoğlu Grubu'nun finans şirketlerinin tümünün hazinesini yönetti. 2005 yılında girdiği Arçelik'te Finans Direktörü olarak görev yaptı.

2011 sonu itibarıyla Boyner Holding Başkan Yardımcısı olarak görev alıyor. Türkay Tatar, 9 Ocak 2014 tarihinde Boyner Perakende ve Tekstil Yatırımları A.Ş. Yönetim Kurulu'na atanan Tatar, 27 Şubat 2015 itibariyle Boyner Büyük Mağazacılık A.Ş. Yönetim Kurulu'na atanmıştır.

FETHİ PEKİN / BAĞIMSIZ ÜYE / İCRACI DEĞİL

Yüksek öğrenimini Boston Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesi Amerika ve Buckingham Üniversitesi Hukuk Fakültesi İngiltere'de tamamlayan Fethi Pekin, iş hayatına Pekin&Pekin Hukuk Bürosu'nda Yönetici Ortak olarak başladı. 2008 yılından bu yana Boyner Perakende A.Ş. Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi olarak da görev yapıyor. 

TAYFUN BAYAZIT  / BAĞIMSIZ ÜYE / İCRACI DEĞİL

Southern Illinois Üniversitesi Makine Mühendisliği lisans ve Columbia Üniversitesi Finans ve Uluslararası İlişkiler alanlarında Yüksek Lisans derecesi alan Bayazıt, bankacılık kariyerine Citibank'ta başladı. 13 yıl Çukurova Grubu bünyesinde üst düzey yöneticilik görevlerinde bulundu. 2001 yılında Dışbank CEO'luğunu üstlendi. 2005'te Fortis Türkiye CEO'luğu ve Küresel Yönetim Komitesi üyeliğine getirildi. Nisan 2007'de Yapı Kredi'ye Murahhas Üye ve Genel Müdür olarak döndü ve bilahare 2009 başında Koç Holding Bankacılık ve Sigorta Grubu ve Yapı Kredi Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerini üslendi. Ağustos 2011'de “Bayazıt Danışmanlık Hizmetleri”ni kuran Bayazıt, 2014 yılı itibari ile Boyner Perakende ve Tekstil Yatırımları A.Ş. Yönetim Kurulu'nda bağımsız üye olarak görev yapmaktadır.