YÖNETİM KURULU ÜYELERİ

HASAN CEM BOYNER / Başkan / İcracı Değil

1978 yılında Boğaziçi Üniversitesi İşletme Fakültesi'ni bitirdi. Aynı yıl aile şirketi olan Altınyıldız Holding'de iş hayatına atıldı. 1982-1994 yılları arasında Holding'in Yürütme Kurulu Başkanı olarak görevini sürdürdü. 1989-1990 yılları arasında Türk Sanayicileri ve İş Adamları Derneği (TÜSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yaptı. 1996'dan bu yana Boyner Holding Murahhas Üyesi olarak görev yapmaktadır. Cem Boyner, 2010 yılında Osman Boyner'in Onursal Başkan olması ile birlikte Boyner Holding Yönetim Kurulu Başkanı olmuştur.

SERDAR SUNAY / Başkan Yardımcısı / İcracı Değil

Yüksek öğrenimini Boğaziçi Üniversitesi'nde tamamlamıştır. İş yaşamında sırasıyla, Arthur Andersen, Koç Holding Kurumsal Planlama Bölümü, Boyner Holding A.Ş. İş Geliştirme Müdürü, Mc Kinsey & Co Türkiye Grubu ile Boyner Grup Yeniden Yapılandırma Projesi Lideri, Türkiye ve Orta Asya Benetton Lisans Operasyonu Genel Müdürü, Boyner Holding A.Ş. Perakende Operasyonlar Başkan Yardımcısı, Benetton - Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı (Benetton Grup SPA İtalya ile Boyner Holding A.Ş. arasındaki %50-50 ortaklık anlaşmasına göre) olarak görev yapmıştır, 2009 yılından bu yana Altınyıldız Mensucat ve Konf. Fab. A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesidir.

ÜMİT N. BOYNER / Yönetim Kurulu Üyesi / İcracı Değil

University of Rochester'da Ekonomi eğitimi aldıktan sonra Columbia University'de Finansman Yönetimi ve Yönetici Eğitim Programlarını tamamlamıştır. Chemical Mitsui Bank'te Kredi Pazarlama Yöneticisi, Türkpetrol Holding A.Ş'de Finansman Müdürü, Turcas Petrolcülük A.Ş'de Hazine ve Finansman Müdürü olarak görev yapmıştır. 1996-2002 yılları arasında Boyner Holding'de Finansmandan Sorumlu Başkan Yardımcısı olarak grup şirketlerinin finansman yönetimlerinin yeniden yapılandırılması, Merkezi Hazine sistemi kurulması projelerinde çalışmıştır. 2002'den beri Boyner Holding A.Ş'de Yönetim Kurulu Üyesi olarak grubun yeni yatırım ve finansman projeleri üzerinde yoğunlaşmaktadır. KAGİDER'in kurucusu, TUSİAD Başkanı, TEGV ve TOHUM VAKFI Mütevelli Heyeti Üyesi, Carnegie Endowment For International Peace Danışma Kurulu Üyesi, ÖSGD Yönetim Kurulu Üyesidir. İngilizce ve Fransızca dillerini bilen Boyner evlidir ve iki oğlu vardır.

NUR MEHMET İNAL / Üye / İcracı Değil

1973 yılında Galatasaray Lisesi ve 1977 yılında Boğaziçi Üniversitesi İşletme bölümünden mezun olan Nur Mehmet İnal, iş hayatına 1977 yılında Arthur Anderson'da başladı. 1981 yılından itibaren Altınyıldız Şirketler Grubunda Sistem ve Denetim Koordinatörlüğü, 1983 yılında Finansman Koordinatörlüğü görevlerinde bulundu. 1992-1996 yılları arasında Altınyıldız Şirketler Grubu Yönetim kurulunda görev alan Nur Mehmet İnal, 1996 yılından itibaren Boyner Holding Başkan Yardımcılığı görevini üstlenmektedir.

R.ASLI KARADENİZ / Üye / İcracı Değil

1982 yılında Robert Kolej, 1986 yılında Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü Pazarlama ve Finans ana dallarından mezun oldu. Kariyerine 1986 yılında Arthur Andersen-İstanbul'da başladı. Dört yıllık Arthur Andersen deneyimin ardından, 5 yıl Citibank'ta çalıştı. Nisan 1995'te Boyner Holding Grubu'na katıldı. Benetton'da 1995-1999 yılları arasında Mali İşler Müdürlüğü görevini yürüttükten sonra, 1999 yılında atandığı Genel Müdür'lük görevini 2002 yılına kadar sürdürdü. 2002'den 2014'e kadar Boyner Buyuk Magazacilik A.S. Genel Müdürlüğü yapan Aslı Karadeniz, 2013 Boyner Buyuk Magazacilik A.S. Genel Kurulunda Yönetim Kurulu üyesi olarak atanmıştır.

FETHİ PEKİN / Bağımsız Üye / İcracı Değil

Yüksek öğrenimini, Boston Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesi Amerika ve Buckingham Üniversitesi Hukuk Fakültesi İngiltere'de tamamlayan Fethi Pekin, iş hayatına Pekin&Pekin Hukuk Bürosu 'nda Yönetici Ortak (Managing Partner) başlamıştır. 2008 yılından bu yana Altınyıldız Mensucat ve Konfeksiyon Fabrikaları A.Ş. Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi olarak da görev yapmaktadır.

TAYFUN BAYAZIT / Bağımsız Üye / İcracı Değil

Makine Mühendisliği lisans eğitimi sonrası Columbia Üniversitesi Finans ve Uluslararası İlişkiler alanlarında Yüksek Lisans (MBA) derecesi alan Bayazıt, bankacılık kariyerine Citibank'ta başladı. Daha sonra 13 yıl Çukurova Grubu bünyesinde Yapı Kredi (Genel Müdür Başyardımcısı ve İcra Kurulu Üyesi), Interbank (Genel Müdür) ve Banque de Commerce et de Placements SA İsviçre'de (President & CEO) üst düzey yöneticilik görevlerinde bulundu. 1999 yılında Doğan Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Dışbank Murahhas Azalığına getirildi. 2001 yılında Dışbank İcra Başkanlığını (CEO) üslendi. 2005'te Fortis'in Dışbank'ın çoğunluk hisselerini alması sonrası Fortis Türkiye CEO'luğu ve küresel yönetim komitesi üyeliğine getirildi ve 2006 Genel Kurulu sonrası Fortis Türkiye Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini üslendi. Nisan 2007'de Yapı Kredi'ye Murahhas Üye ve Genel Müdür olarak döndü ve bilahare 2009 başında Koç Holding Bankacılık ve Sigorta Grubu ve Yapı Kredi Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerini üslendi. Ağustos 2011'de “Bayazıt Danışmanlık Hizmetleri”ni kurmak için Yapı Kredi'deki görevinden ayrılan Bayazıt Eylül 2012'de Marsh&McLennan Grubu Türkiye Yönetim Kurulu Başkanlığı Ekim 2013'te de Mediobanca'nın iştiraki MB Advisory'nin Yönetim Kurulu Başkanlığını üstlendi. Halen TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı yanısıra çeşitli sivil toplum örgütlerinde aktif çalışmalarını sürdürmektedir.