Boyner Kurumsal

Çevre Odaklı Projeler

Nivogo X Boyner

Nivogo X Boyner projesi ile 2021 Şubat ayından bu yana çeşitli sebeplerden dolayı satışa sunulamayan ürünler yenilenerek döngüsel dönüşüme kazandırılıyor. 2022 yılında 500 bini aşkın ürün yenilendi, yenilenen ürünlerle; 6.1 Milyar litre su kullanımının ve 9.5 Milyon kilogram karbon emisyonunun oluşmasının önüne geçildi.

Çok Kullanımlı Çanta

Plastik kullanımının azaltılmasını teşvik etmek amacıyla mağazalarında çok kullanımlı çanta uygulamasını hayata geçiren Boyner, bir yıl içinde 4 milyonu aşkın plastik poşet kullanımının önüne geçti. Çok kullanımlı çantaların satışından elde edilen gelirle ÇEVKO ve Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) aracılığıyla çocukların eğitim hayatına destekte bulunuldu. Boyner, mağazalarında çok kullanımlı çantaların kullanımını teşvik ederek çevresel sürdürülebilirliğe, aynı zamanda sivil toplum kuruluşları aracılığıyla topluma değer katmaya devam ediyor.

Bugün Var, Yarın Yok Olmasın

Nesli tükenmekte olan yaban canlılarının yaşamını desteklemek ve doğayı koruma altına almak adına Boyner, National Geographic iş birliği ile 2022 yılında hayata geçirdiği Bugün Var Yarın Yok Olmasın projesi ile Sarıkamış’taki yaban hayatını takibe alarak onlara sürdürülebilir bir yaşam alanı sunmaya destek verdi.

İyiliğe Dönüştür

Boyner mağazalarında hayata geçirilen İyiliğe Dönüştür projesi, kullanılmayan tekstil ürünlerinin yeniden değerlendirilmesini amaçlıyor. Proje kapsamında mağazalarda ve şirket merkez ofislerinde toplanan kıyafetler “yeniden kullanılabilir, hammaddesine ayrıştırılabilir, enerjiye dönüştürülebilir” olarak gruplandırılarak ekonomiye ve yeniden kullanıma kazandırılıyor. Ham madde dönüşümünden elde edilen gelir de proje ortağı Lokman Hekim Sağlık Vakfı’nın öğrenci burs fonuna aktarılıyor.

BİZİ TAKİP EDİN

SocialSocialSocialSocialSocial

©2023 Boyner Büyük Mağazacılık A.Ş.