Boyner Kurumsal

İnsan & Toplum Odaklı Projeler

Kadınların El Emeği Çanta ve Terliklere Dönüştü

Edirne Keşan’ın Akhoca Köyü’nde yaşayan kadınlar tarafından el emeğiyle üretilen terlikleri Fabrika 2022 yaz koleksiyonunda yer aldı. Bu proje ile o zamana kadar hiç çalışmamış 20 kadın el emeğiyle üretim yaparak yepyeni bir deneyim yaşamış ve iş hayatına atılmış oldu. Bu projenin devamı olarak 2023 yılında Sakarya Akyazı'da yaşayan 60 ev kadınının el emeği ile doğal ahşap boncuklardan üretilen çantalar, Boyner özel markası olan Fabrika’nın 2023 yaz koleksiyonunda moda severlerle buluştu.

Gönülden İşaret

Çalışanları, iş ortakları ve müşterileri için engelsiz bir iletişim ortamı yaratmayı önemseyen Boyner Grup, çalışanlarının işaret dili öğrenebilmesi için İstanbul Büyükşehir Belediyesi Engelliler Müdürlüğü’nün desteğini alıyor. Projede merkez ofis ve Boyner mağazalarında en az bir çalışanın işaret dili öğrenmesini sağlamak hedeflendi. Proje ayrıca Boyner Grup’ta en fazla başvuru alan gönüllü çalışma oldu.

Zanaat X Boyner

Anadolu kültürüne özgü zanaatların sürdürülebilirliğine katkı sağlayan Zanaat X Boyner projesi ile yedi zanaatkarın 100’e yakın eseri kâr amacı gütmeden boyner.com.tr üzerinden satışa sunuluyor. İz TV’de yayınlanan 7 bölümlük mini belgeselle ise yavaş yavaş unutulan zanaatlara yönelik farkındalık oluşturuldu.

Seninle Tamam

Daha önce çalışma fırsatı bulamamış, çeşitli nedenlerle çalışma hayatına ara vermiş ve iş hayatına dönememiş kadınların Boyner'in bir parçası olmaya davet edildiği “Seninle Tamam” projesi, kadınlara kendi belirledikleri çalışma saati seçeneğiyle işe başlama özgürlüğü sunuyor.

BİZİ TAKİP EDİN

SocialSocialSocialSocialSocial

©2023 Boyner Büyük Mağazacılık A.Ş.