Ödüllerimiz

Ödüllerimiz

Dünyada 49 ülkede faaliyet gösteren ve faaliyette bulunduğu tüm ülkelerde en iyi işverenlerin belirlenmesinde araştırma yöntemleri ile önemli bir saygınlığa ve öncülüğe sahip olan Great Place to Work® Enstitüsü tarafından hazırlanan ve şirket çalışanlarının cevaplandırdığı Trust İndex© anketi sonuçları ile İK Yönetimine sorulan ve İK politiları ile uygulamalarının cevaplandırıldığı Culture Audit© İşyeri kültürü analizlerinin ortalaması sonucunda Boyner Grubu “Türkiye’nin En İyi İşverenleri 2013” listesinde yer almaya hak kazanmıştır.

Great Place to Work® mükemmel bir işyerini; çalışanların yöneticilerine güvendiği, yaptıkları işten gurur duyduğu ve birlikte çalıştığı insanlardan keyif aldığı yer olarak tanımlamaktadır.

Aynı zamanda Türkiye'nin En İyi İşverenleri 2013 Yarışması ve Benchmark çalışması kapsamında araştırmaya katılan şirketler içerisinde, Boyner Grubu, fark yaratan İK uygulamaları ve politikaları ile “Fırsat Eşitliği ve Kadınların Desteklenmesi Özel Ödülü”nü de almaya hak kazanmıştır.

BOYNER ABD’NİN EN PRESTİJLİ EĞİTİM ÖDÜLLERİ BRANDON HALL’DA İKİ ÖDÜL BİRDEN ALDI.

Boyner Büyük Mağazacılık, dünyanın en önemli eğitim ödüllerinden biri olan ‘Brandon Hall Excellence Awards’da, Satış Danışmanlarının servis kalitesini iyileştirme ve satışları arttırmayı hedefleyen ‘Eğitim Koçları’ programı ile ‘Özgün Öğrenme ve Gelişim Programı’ dalında ve saha çalışanlarına sağladığı başarılı uzaktan eğitim projesi ‘Power Up’ programı ile ‘Mobil Öğrenme’ dalında iki Gümüş Ödül sahibi oldu.

Tüm dünyada  1000’den fazla şirketin başvuru yaptığı yarışmada, Boyner Büyük Mağazacılık iki projesi ‘Eğitim Koçları’ ve ‘Power Up’ ile ödül kazandı. Boyner’in yürüttüğü ödüllü projesi ‘Eğitim Koçları’ Satış Danışmanlarının servis kalitesini iyileştirmeyi ve satışları arttırmayı hedefliyor. Türkiye’de perakende sektöründe ilk defa anında koçluk sağlayan bu proje, mağaza yöneticilerinin yönetim ve koçluk becerilerinin gelişimini de destekliyor. Program sayesinde Eğitim Koçları, satış danışmanlarının müşterilere hizmet verdikleri sırada anında geri bildirim sağlayıp, verdikleri servisin gelişmesine katkıda bulunuyorlar.

Boyner bünyesinde bulunan satış danışmanları ve kasiyerleri daha donanımlı hale getirmeyi amaçlayan diğer ödüllü proje ‘Power Up’ ise Boyner Grup – Turkcell Akademi işbirliğindeki  altyapı üzerine kurulu bir online eğitim platformu. Power Up ile yaklaşık 5 bin çalışana haftada beş gün, beş farklı içerik sunuluyor. Mağaza çalışanlarına her gün tek tek ulaşarak, o güne özel üretilen 3-4 dakikalık hap eğitimler veriliyor. Çalışanlar, uygun oldukları anda cep telefonlarından eğitimi takip edebiliyorlar. Dijital teknolojilerden sonuna kadar yararlanılan bu çalışma ile Boyner eğitimin geleceğini temsil ediyor.

Konusunda uzman, bağımsız denetmenlerin jüri olarak yer aldığı ödül programında, ürünün ihtiyaca cevap veriyor olması, programın fonksiyonelliği, yenlikçiliği ve ölçülebilirliği öne çıkan kriterler olarak ön plana çıkıyor. 

BOYNER’İN SAHA ÇALIŞANLARINA SAĞLADIĞI UZAKTAN EĞİTİM PROJESİ POWER UP, ‘EN İYİ TEKNOLOJİ DESTEKLİ GELİŞİM PROGRAMI’ SEÇİLDİ

Boyner Büyük Mağazacılık’ın satış danışmanları ve kasiyerlere yönelik uyguladığı e-learning eğitim programı, Eğitim ve Gelişim Platformu Derneği’nin (TEGEP) ‘En İyi Teknoloji Destekli Gelişim Programı’ ödülüne layık görüldü. Perakende sektöründe örnek oluşturan Power UP ile haftada 5 gün 5 farklı içerik ile yaklaşık 5 bin Boyner saha çalışanına interaktif eğitim olanağı sağlanıyor.

Eğitim ve Gelişim Platformu Derneği’nin kurumsal eğitim ve gelişim alanında yapılan yatırım ve çalışmaları desteklemek amacıyla düzenlediği 2. TEGEP Öğrenme ve Gelişim Ödülleri sahiplerini buldu. Ödüller için Türkiye’nin önde gelen kuruluşları arasında yer alan 24 kurum, 6 farklı kategoride 36 farklı proje ile yarıştı. 

Yenilikçi uygulamalarıyla perakende sektörüne öncülük eden Boyner Büyük Mağazacılık ise saha çalışanlarına sağladığı çok başarılı uzaktan eğitim projesi Power UP ile ‘En İyi Teknoloji Destekli Gelişim Programı’ kategorisinde ödüle layık görüldü.

Haftada 5 gün 5 farklı eğitim

Boyner bünyesindeki satış danışmanları ve kasiyerleri güçlendirmeyi amaçlayan eğitim platformu Power UP ile yaklaşık 5 bin çalışana haftada beş gün, beş farklı içerik sunuluyor. Mağaza çalışanlarına her gün tek tek ulaşılarak, o güne özel üretilen 3-4 dakikalık hap eğitimler veriliyor. Çalışanlar, uygun oldukları anda cep telefonlarından eğitimi takip ediyor.

Power UP, sektöre örnek olacak

Ödül töreninde Power UP hakkında bilgi veren Boyner Eğitim ve Gelişim Müdürü Esra Eseroğlu, sektörde ezber bozan bir uygulamayı hayata geçirdiklerini belirterek, şunları söyledi:

“Daha önce perakende sektöründe görülmemiş şekilde her gün mağazalarımızdaki saha kadrolarımıza tek tek ulaşıyoruz. Böylece merkez ve mağazalar arasındaki uyum, en yüksek seviyeye çıkıyor. Boyner’deki değişim süreci kapsamında henüz bir sene önce kurulan Eğitim ve Gelişim departmanı olarak, öğrenme ve gelişim alanında uzman olan eğitim profesyonelleri ve akademisyenlerden tarafından ödüle layık görülmekten gurur duyduk. Dijital teknolojilerden sonuna kadar yararlandığımız bu çalışma ile eğitimin geleceğini temsil ettiğimizi düşünüyoruz. Çok genç bir iş gücü ve dinamik bir yapıya sahip olan perakende sektörüne örnek olacağına inanıyoruz.” 

BOYNER'E SOSYAL SORUMLULUK DALINDA İKİ ÖNEMLİ ÖDÜL!

Boyner Büyük Mağazacılık, sosyal sorumluluk projesi İyiliğe Dönüştür ile ÇEVKO'nun Yeşil Nokta Sanayi Ödülleri'nde Büyük İşletme kategorisinde ödül aldı. Proje aynı zamanda TİSK Kurumsal Sosyal Sorumluluk Ödülleri’nde Etkililik Ödülü’ne layık görüldü.

Boyner ve YKM mağazalarında “Sizin için Fazla Olan Bir Şey, Başkası için İyiliktir” sloganı ile hayata geçirilen İyiliğe Dönüştür projesi, tekstil atıklarının yeniden ekonomiye kazandırılmasını amaçlıyor. Projede, mağazalarda ve şirket merkez ofislerinde toplanan kıyafetler “yeniden kullanılabilir, hammaddesine ayrıştırılabilir, enerjiye dönüştürülebilir” olarak gruplandırılarak yeniden kazandırılıyor.

Toplanan ürünler ve hammadde dönüşümünden elde edilen gelir, proje ortağı Lokman Hekim Sağlık Vakfı’nın öğrenci burs fonuna aktarılıyor. Boyner Büyük Mağazacılık'ın 24 Ekim 2014 tarihinde başlattığı proje ile bugüne kadar 3.440 koli giysi toplandı, 4.769 parça kıyafet ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı. Toplanan eşyaların 26.8 tonu ipliğe, 4.1 tonu ise enerjiye dönüştürüldü.

Boyner Büyük Mağazacılık’ın İyiliğe Dönüştür projesi, ÇEVKO’nun Yeşil Nokta Sanayi Ödülleri’nde Büyük İşletme kategorisinde ödüle layık görüldü. 15 Aralık’ta Wyndham Grand Istanbul Oteli’nde gerçekleştirilen ödül töreninde Boyner Büyük Mağazacılık adına ödülü Boyner Grup Başkan Yardımcısı İdil Türkmenoğlu aldı.

Proje TISK tarafından da Ödüllendirildi

Boyner Büyük Mağazacılık’ın sosyal sorumluluk projesi İyiliğe Dönüştür aynı zamanda Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu tarafından da ödüllendirildi. Proje, TİSK 2015 Kurumsal Sosyal Sorumluluk Ödülleri’nde Etkililik Ödülü’ne layık görüldü. TİSK KSS Ödülleri, Ocak ayında düzenlenecek ödül töreninde dağıtılacak.